Kłos Sp z o.o.

Aktywizacja zawodowa

"Praca zapełnia znaczną część twojego życia, a jedynym sposobem na osiągnięcie satysfakcji jest kochać to, co robisz. Jeśli jeszcze tego nie znalazłeś, szukaj dalej. Nie zadowalaj się byle czym. Tak jak to jest ze sprawami sercowymi, będziesz wiedział, gdy odnajdziesz to czego szukałeś"
Steve Jobs

Podejmowana aktywizacja zawodowa to ważny składnik poczucia własnej wartości. Praca to nie tylko źródło utrzymania ale również źródło aktywności i rozwoju kompetencji człowieka. Z jednej strony praca może zaspokajać potrzebę przynależności grupowej a także dawać poczucie tożsamości. Dodatkowo, daje motywację do uczenia się nowych umiejętności i radzenia sobie z kolejnymi wyzwaniami.

Rynek pracy na przełomie lat cały czas się zmienia. Pojawiają się nowe szanse, ale również bariery i utrudnienia związane z możliwością wykonywania pracy.

My jako Podmiot Ekonomii Społecznej wychodzimy na przeciw tym utrudnieniom pośrednicząc poszukiwaniu pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Aktywizacja zawodowa jest niezbędna każdemu człowiekowi do pełnego rozwoju, stanowi jego obowiązek wynikający zarówno z potrzeb życiowych, jak i ze znaczenia pracy dla pełni człowieczeństwa.